Energy – Højtaljede Sports Leggings – Army

kr.899.00

Vores Energy Højtaljet Leggings er et opgraderet design fra vores populære Power leggings. De er selvfølgelig skabt primært af genanvendt plastik fra havet, hvilket det store “made from ocean waste” statement på læggen vidner om. Materialet giver støtte og shaping, er kraftigt og føles blødt, let og åndbart mod huden. Bedst af alt, så bliver det ikke gennemsigtigt, og du kan squatte, lave lunges og løfte tungt helt uden at bekymre dig.

Vores Energy Højtaljet Leggings har bindebånd i taljen, så du kan tilpasse dem din kropsform og de en lynlås ved anklen. Vi har også sørget for en skjult lomme ved lænden og lommer på begge ben, så du kan have din telefon, proteinbar og nøgler lige ved hånden. 

Brug vores Energy Højtaljet Leggings, når du træner, er til business møder, når du samler skrald på stranden, og alt derimellem. Mix og match med vores Flex Sport BH, Sprint Sport T-shirt eller Elevate Sports Langærmet T-shirt. 

✓ Skabt primært af genanvendt plastik samlet op fra havet 
✓ Lynlås ved anklen
✓ Bindebånd i taljen
✓ Højtaljede
✓ To dybe lommer på benene og en skjult ved lænden
✓ Bløde og åndbare
✓ “Made from ocean waste” statement på læggen
✓ Designet til mellemhård træning

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,
Shopping Cart